trenel

  Güzergah : Çanakkale Gelibolu Milli Parkı

 Konaklama Süresi : Günübirlik

 Tur Süresi : 1 Gün

  Hareket Tarihi: Her Çarşamba-Cumartesi

 Hareket Noktaları : Burhaniye - Edremit - Akçay

 Ulaşım Şekli : Lüks Araçlar İle

 Rehber : Var

Kişi Başı : 60,00 TL

 7-12 Yaş :

Подробнее на сайте: http://samodelkinov.ruhttp://samodelnii.ruhttp://grand-builder.ruGo to top of pagehttp://pro-nedvijimosti.ruhttp://grand-construction.ru http://hold-house.ru
http://build-dwelling.ruhttp://mending-house.ruhttp://stroi-rukami.ru http://samodelnaya.ru
http://sdelaisebe.ruhttp://investment-money.ru http://lavandamd.ru http://poleznii.ru http://samodelkami.ru

TUR PROGRAMI

BURHANİYE - EDREMİT ve AKÇAY ÇIKIŞLI GÜNÜBİRLİK ÇANAKKALE   ŞEHİTLİK TURU

Her Çarşamba - Cumartesi
Hareket Noktaları: Sarımsaklı - Ayvalık - Burhaniye - Edremit

Burhaniye den sabah 07:30 hareket Çanakkale Şehitlik turuna başlayacağımız gezimiz Edremit ve Küçükkuyu güzergahlarından Çanakkale ‘ye varıyoruz buradan feribotla Gelibolu Yarım adasına geçip Kilit bahirden Rehberimiz eşliğinde gezimize başlıyoruz.

Sırasıyla , Seyit Onbaşı Tabyası , Şehitlik Abidesi , Alçı tepe Köyü , Yahya Çavuş Şehitliği , Sargı Yeri , Soğanlık Şehitliği , 57’nci Alay Şehitliği , Anzak Koyu , Conk Bayırı gezilecektir . Yarım Adada toplam 90 km yol yaparak daha birçok tarihi şehitlik ziyaret edilecektir . Akşam dönüş yapılacaktır.

 Çanakkale Hakkında Kısa Bilgi:

Çanakkale’nin tarihi yaklaşık M.Ö 3000 yıllarına kadar inmektedir. Mitolojiye göre Kral Athamas’ın çocukları Phryxus ve Hele üvey anneleri tarafından evlerinden uzaklaştırılınca, gerçek anneleri Bulut Tanrıçası Nephele tarafından gönderilen, uçabilen altın postlu bir koç üzerine bindirirler. Prens ve prenses gökyüzünde koçun üzerinde uçarken , Prenses Helle suya düşer ve o günden sonra Boğaz ‘’ Hellespont ‘’ adını alır..

Dünya Arkeoloji literatürünün önemli mekanlarından olan Truva , Neandria , Alexandria – Troas , Assos , Chryse , Dardanos ve Lampsakos , Çanakkale ili sınırları içindedir. Makedonya Kralı Büyük İskender , M.Ö 384 yılında Anadolu’nun Ege ve Akdeniz’de hakimiyetinin gerçekleştiği seferine, Boğazı geçerek başlamıştır.

  1. Y.y bir Türk oymağı olan Karasioğulları yöreye gelmiş ve Balıkesir’i başkent yapmışlardır . 15 . Y.y Osmanlı İmparatorluğu’nun Padişahı Fatih Sultan Mehmet Boğazın her iki kenarına da kale inşa ederek ‘’ Çanakkale ‘’ şehrini kurmuştur. 1915 yılında Türk Ordusunun Komutanı MUSTAFA KEMAL ATATÜRK , Düşman Devletlerinin yöreden çıkmasını sağlamıştır.

Türkiye Cumhuriyet i yakın tarihinin en şerefli sayfalarının yazıldığı, bir vatan uğruna dökülen kanların verilen canların, yaşanan mucizelerin kalıntıları arasında , tüyleriniz ürpererek, çaresizlik içindeki ama maneviyatı yüksek , atalarımızın o günlerine geri dönüp, bayrağımıza karşı olan borcumuzu tekrar tekrar hatırlayacağız ve asla unutmayacağız.

  Fiyata dahil Olan Hizmetler

  • Lüks Araçlarla Ulaşım
  • Programda Yer Alan Turlar
  • Rehberlik Hizmeti

 Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
  • Sabah Kahvaltısı
  • Öğle Yemekleri
  • Extra Harcamalar

NOT: Rehberimiz uygun gördüğünde programda değişiklik yapılabilir.

www.piturizm.com © 1986
Tüm hakları saklıdır.

pitur logo
Mahkeme Mah. Saİp hoca bulvarı no 57/a - Burhanİye
+90 0266 422 11 44  -  +90 0533 770 59 32
Designed & Developed with By AD Tasarım

whatsapp