trenel

  Güzergah : Burhaniye - Geyikli İskelesi - Bozcaada

 Konaklama Süresi : Günübirlik

 Tur Süresi : 1 Gün

  Hareket Tarihi: Her SALI-CUMA-PAZAR 

 Hareket Noktaları : Burhaniye-Edremit-Akçay

 Ulaşım Şekli : Lüks Araçlar ve Feribot

 Rehber : Var

Kişi Başı : 65 ₺

 7-12 Yaş :

Подробнее на сайте: https://dohomebuild.ru
https://thehousebuilder.ruhttps://daoconstruct.ru https://inedvijimosti.ruhttps://buildbighouse.ruhttps://currenthouse.ru http://repair-yourself.ru https://samsdelairemont.ruhttps://buildthehouse.ruhttps://primohouse.ruhttps://fullconstruct.ruhttps://sdelaisvoidom.ruhttps://houseconstruct.ruhttps://econedvijimosti.ruhttps://zedconstruct.ru

TUR PROGRAMI

BURHANİYE - EDREMİT ve AKÇAY ÇIKIŞLI GÜNÜBİRLİK BOZCAADA TURU

Her Salı - Perşembe - Cumartesi Çıkışlı

 Bozcaada Hakkında Kısa Bilgiler

AYAZMA PLAJI , AYA PARASKEVİ
Bozcaada Türkiye’nin 3. Büyük adasıdır. Adanın yüzölçümü 40 km² dir. Resmi nüfusu 2.543 kişi olup kış döneminde 1.500 kişiye kadar düşer. Anakaraya uzaklığı 6 km.dir. Adanın tarihine Çanakkale Boğazının girişindeki stratejik konumu damgasını vurmuştur. Yunanlılar Troya savaşı sırasında Bozcaada ‘da bir liman olan Aulis Limanını üs olarak kullanmışlardır. Adanın eski adı olan Tenados Heredotun yazıtlarında sık sık geçmektedir.

Türklerin ada ile ilk bağlantısı Aydınoğlu Umur Bey’in İzmir’i fethettikten sonra 1328’de 8 gemilik bir filosuyla Bizans yönetiminde olan adaya gelerek yağmalamasıyla olmuştur. Bu dönemde ada Venedik ve Cenevizliler arasında paylaşılamamış ve 1381’de Torino’ daki bir anlaşmayla boşaltılmıştır. Ada halkı tümüyle Girit adasındaki Kandiye kentine taşındı ve uzun bir süre ada boş kalmıştır. 1455 yılında Gökçeada ‘la birlikte Fatih Sultan Mehmet tarafından feth edilmiş ve Osmanlı Donanmasının ikmal üssü olarak kullanılmıştır. 1807 yılında Osmanlı –Rus savaşı sırasında Rusya tarafından işgal edilmiş, Ada yakılmış ve Bozcada Kalesi tamamen yıkılmıştır. Çanakkale Savaşı sırasında İngiliz ve Fransızlar adayı işgal etmişler ve müttefik askerler bu adada tedavi olmuşlardır. Bozcada 24 Temmuz 1923 ‘de imzalanan Lozan Anlaşmasıyla Türkiye Cumhuriyeti’ne bırakılmıştır.

Adanın görülmesi gereken yerlerinin başında Ayazma Plajı , Namazgah Çeşmesi , Alaybey Camii , Aya Paraskevi Manastırı , Köprülü Mehmet Paşa Camii’dir. Bozcaada’ya Geyikli İskelesinden 30 dakikalık feribot yolculuğuyla araçlı veya araçsız olarak ulaşılabilmektedir.


Sabah 08:15 Burhaniye’ den hareket ederek gezimize başlayacağımız gezimize sabah saat 09:00 da Geyikli Feribotuyla Bozcaada’ya geçip burada rehberimiz eşliğinde Rum ve Türk mahallelerini gezip , Şarap fabrikalarında tadım ve alışveriş yapma imkanı bulacağız. Ayazma plajında 3 saatlik yüzme ve yemek molasının ardından Bozcaada Kalesi , Alaybey Camii , Aya Paraskevi Manastırı ve Köprülü Mehmet Paşa Camii ‘sini gezerek adadaki turumuzu bitiriyoruz , Feribotumuza binerek adadan ayrılıyoruz yolda vereceğimiz çay molasından sonra siz değerli misafirlerimizi aldığımız yerlere bırakıyoruz.

  Fiyata dahil Olan Hizmetler

  • Lüks Araçlarla Ulaşım
  • Programda Yer Alan Turlar
  • Rehberlik Hizmeti

 Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
  • Öğle Yemekleri
  • Extra Harcamalar

NOT: Rehberimiz uygun gördüğünde programda değişiklik yapılabilir.

www.piturizm.com © 1986
Tüm hakları saklıdır.

pitur logo
Mahkeme Mah. Saİp hoca bulvarı no 57/a - Burhanİye
+90 0266 422 11 44  -  +90 0533 770 59 32
Designed & Developed with By AD Tasarım

whatsapp