trenel

  Güzergah : Çeşme - Alaçatı - Urla

 Konaklama Süresi : Günübirlik

 Tur Süresi : 1 Gün

  Hareket Tarihi: Her Cumartesi

 Hareket Noktaları : Edremit-Burhaniye

 Ulaşım Şekli : Lüks Araçlar

 Rehber : Var

Kişi Başı : 80,00 TL

 7-12 Yaş :

Подробнее на сайте: https://yetimedicine.ruhttps://medicineway.ru
https://natural-cure.ru https://indianmedicine.ruhttps://focmedicine.ruhttps://safemedicine.ruhttps://medicinego.ru
https://bravemedicine.ru https://rankmedicine.ruhttps://washealth.ru https://dearmedicine.ruhttps://whitemedicine.ruhttps://enjoymedicine.ruhttps://keepmedicine.ru
https://chinese-medicine.ru

TUR PROGRAMI

EDREMİT - BURHANİYE ÇIKIŞLI GÜNÜBİRLİK ÇEŞME -ALAÇATI - URLA TURU

Her Pazar Çıkışlı

ÇEŞME ALAÇATI TURU

Şirin taş evleriyle ünlü Alaçatı, muhteşem kumsalı ve deniziyle Çeşme

Alaçatı, İzmir'in Çeşme ilçesine bağlı bir mahalle. Ege Denizi'ne kıyısı vardır. Tarihî taş evleri ve rüzgar sörfüne elverişli plajları ile ünlüdür. Son yıllarda taş evleri sayesinde çok fazla gelişmiştir.

2000 yılı rakamlarına göre nufusu 8.401 kişidir. 704 kilometrekarelik alanında birçok eğlence mekânı ve oteli barındıran Alaçatı, Ege Bölgesi'nin önemli tatil beldelerinden biridir.

Alaçatı' nın antik dönemdeki adı Agrillia' dır. Alaçatı ismini 'Alacaat' adı verilen bir Osmanlı aşiretinden alır. Osmanlı döneminde Alaçatı' da Rumlar ve Türkler yaşıyorlardı. Rumcada 'Alacaat' kelimesinin telafuzu zor olduğu için 'Alacaat' zamanla değişir ve günümüzde kullanılan Alaçatı adını alır.

Tur Programı;

Misafirlerimizi belirlenen noktalardan aldıktan sonra Şakran’da bulunan dinlenme tesisinde kahvaltı molası veriyoruz. İzmir yolu üzerinden Çeşme’nin ince ve bembeyaz kumuyla  ünlü plajı ılıca ulaşıyoruz 2 saatlik yüzme molasının ardından Çeşme merkeze geçiyoruz.

505 yıllık tarihe meydan okuyan sağlamlığı, mimari yapısı ve medeniyetlerin izlerini taşıyan müzesi ile Çeşme’de görülmesi mutlaka görülmesi gereken değerlerinden biri olan Çeşme Kalesini rehber eşliğinde geziyoruz. Ardından rehberimiz tarafından verilen serbest zaman içinde öğle yemeğimizi yiyoruz. Buluşma noktasında verilen saatte buluşup Alaçatı‘ya geçiyoruz.

Ege’nin incisi sörf cenneti Alaçatı’ da bizi daracık çiçeklerle süslü Arnavut kaldırımlı sokaklar karşılıyor. Rengarenk Alaçatı evlerinin sokaklarında fotoğraf çekerek dolaşıyoruz. Alışveriş ve dinlenme için verilen serbest zamanın ardından turumuzu tamamlayıp dönüş yolculuğuna geçiyoruz. Yol üzerinde belirli noktalarda molalar verilerek 00:00 turumuzu tamamlamış oluyoruz

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • Lüks Araçlarla Ulaşım
  • Programda Yer Alan Turlar
  • Rehberlik Hizmeti

 Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Ulaşım esnasında yolda alınan yiyecek ve içecekler
  • Tüm Yemekler ve İçecekler
  • Müze ve ören giriş ücretleri

NOT: Rehberimiz uygun gördüğünde programda değişiklik yapılabilir.

www.piturizm.com © 1986
Tüm hakları saklıdır.

pitur logo
Mahkeme Mah. Saİp hoca bulvarı no 57/a - Burhanİye
+90 0266 422 11 44  -  +90 0533 770 59 32
Designed & Developed with By AD Tasarım

whatsapp