trenel

  Güzergah : Kuşadası - Efes - Şirince

 Konaklama Süresi : Günübirlik

 Tur Süresi : 1 Gün

  Hareket Tarihi: Her Cumartesi

 Hareket Noktaları : Edremit-Burhaniye

 Ulaşım Şekli : Lüks Araçlar

 Rehber : Var

Kişi Başı : 70 ₺

 7-12 Yaş :

Подробнее на сайте: https://rukamisdelai.ru http://nunax.ruhttp://wow-helper.ru http://getkredit.ruhttps://cleanmedicine.ruhttp://buy-vehicle.ruhttp://live-cms.ruhttps://healthenter.ru
http://make-credit.ru http://carautoremont.ruhttps://wellbuilding.ru
http://saurfang.ruhttp://free-minigames.com
https://originhealth.ru https://avtoremonto.ru

TUR PROGRAMI

EDREMİT ve BURHANİYE ÇIKIŞLI GÜNÜBİRLİK ŞİRİNCE - EFES - KUŞADASI TURU

Her Cumartesi Çıkışlı

Sabah 07.00’da toplanıyor ve Şakran ’da vereceğimiz kahvaltı molasından sonra Kuşadası’na doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız meyve şarapları ile ünlü, Yunan yazar Dido Sotiriou ’nun ‘Benden selam söyle Anadolu’ya adlı eserinde bahsettiği’ eski Rum köyü Şirince ’ye geçiyoruz. Burada rehberimiz eşliğinde otantik mimariye sahip tarihi evler ve sokaklar arasında geziyoruz. Şarap evlerinde meyve şaraplarının nasıl yapıldığını dinliyor ve isteyen misafirlerimiz buraya özel yerel şarap ve diğer hediyelik eşya alışveriş yapabilir.

Köy içindeki gezimiz sonrası (öğle yemeği) için buluşuyoruz. İzmir Selçuk’taki Bülbül dağı ’nda Meryem’in son yıllarını geçirdiğine inanılan, Hıristiyan’ lar için hac yeri, Meryem Ana Evi’ni ziyaret ediyoruz. Kutsal Çeşmeyi görüp Müslümanlar için kutsal sayılan kilisenin Dilek Duvarına adak bırakmak isteyenler adak kağıtlarını bırakıyorlar. Ardından uygarlığa ve bilime büyük katkısı olan Efes Antik Şehir’e gidiyoruz.

Tümüyle mermerden yapılmış antik bir Yunan kenti olan Efes’te rehberimiz eşliğinde Hadrian Tapınağı, Domitian Tapınağı, Serapis Tapınağı, Meryem Ana Kilisesi, Yukarı Agora ve Bazilika, Odeon, Belediye Sarayı, Hamam ve umumi tuvalet ile hem mezar anıtı hem de kütüphane olan Celsius Kütüphanesine gibi eşsiz antik kalıntıları görüyoruz. Tarih içinde yaptığımız keyifli gezinti sonrası Kuşadası’na geçiyoruz.

Tarihte önemli ticari limanlardan biri olan bugün ise gözde tatil beldeleri arasında yer alan Kuşadası’nda yaklaşık bir saat sonra buluşmak üzere şehir gezisi ve alışveriş için duruyoruz. Kuşadası’ nın canlı sokaklarındaki gezinti sonrası geri dönüş yolculuğumuza başlıyor ve bir başka Vızz Turizm programında görüşebilmek dileğiyle turumuzu tamamlıyoruz.

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • Lüks Araçlarla Ulaşım
  • Programda Yer Alan Turlar
  • Rehberlik Hizmeti

 Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Ulaşım esnasında yolda alınan yiyecek ve içecekler
  • Öğlen yemeği ve alınan içecekler
  • Müze ve ören giriş ücretleri

NOT: Rehberimiz uygun gördüğünde programda değişiklik yapılabilir.

www.piturizm.com © 1986
Tüm hakları saklıdır.

pitur logo
Mahkeme Mah. Saİp hoca bulvarı no 57/a - Burhanİye
+90 0266 422 11 44  -  +90 0533 770 59 32
Designed & Developed with By AD Tasarım

whatsapp