trenel

  Güzergah : Karadeniz Bölgesi

 Konaklama Süresi : 7 Gece

 Tur Süresi : 9 Gün

  Hareket Tarihi: 18 EYLÜL 2017

 Hareket Noktaları : Burhaniye - Edremit

 Ulaşım Şekli : Lüks Otobüsler İle

 Rehber : Var

Kişi Başı : 1.324 ₺

7-12 Yaş : 1024 ₺

TUR PROGRAMI

KARADENİZ GEZİSİ ERZURUMLU - BATUMLU

Safranbolu, Kastamonu, Sinop, Samsun, Ordu, Rize,
Ayder Yaylası, Zilkale, Gürcistan(Batum), Hopa, Uzungöl Trabzon, Zigana Geçidi, Karaca Mağarası, Gümüşhane, Erzincan, Sivas, Tokat, Amasya, Erzurum

HAREKET TARİHLERİ:

                 18 Eylül 2017


8 Gece 9 Gün (7 Gece Otel Konaklamalı)

 

Siz saygıdeğer konuklarımızı 20:00’de hareket. Otobüsümüz ile Safranbolu’ya doğru yol almaya başlıyoruz. Susurluk’da verilen mola sonrası yolumuza devam ediyoruz. İyi yolculuklar…

07:00 – 07:30 arası Safranbolu’da olacağız. Burada verilen serbest kahvaltı molasının ardından adını yörede yetişen safran bitkisinden alan Müzekent Safranbolu gezimize Hıdırlık Tepesi’nden başlıyoruz. Türklerin Safranbolu’ya geldikleri vakit konuşlandığı yer olan, açık “namazgâh” şeklindeki, Yağmur duası ile “Hıdrellez” kutlamalarının yapıldığı Hıdırlık Tepesinden Safranbolu’yu kuşbakışı seyrediyoruz. Köstendil Kaymakamı Hasan Paşa’nın Türbesi, iki namazgâhı, Hızır (Hıdır) Paşa’nın mezarı ile Kurtuluş Savaşı kahramanlarından Dr. Ali Yaver Ataman’ın (1955) anıt mezarı bulunan Hıdırlık Tepesinde vereceğimiz fotoğraf molasında Eski Hükümet Konağı ve Saat Kulesi’nin fotoğraflarını alıyoruz. Ardından tarihi çarşıya inerek Cinci Hoca Hanı, Cinci Hoca Hamamı, Kaymakamlar Evi (Müzesi), Pazar Yeri, Arastacılar Çarşısı (Yemeniciler), Köprülü Camii, Güneş Saati, Semerciler Çarşısı, Manifaturacılar Çarşısı, Demirciler Çarşısı, Bakırcılar Çarşısı, Lokum Atölyesi’ni gezerek Kurtuluş Savaşında emektar kenti Kastamonu’ya hareket ediyoruz. Kastamonu’ya ulaşarak gezmeye Şerife Bacı Anıtından başlıyoruz. Nasrullah Camii, Münüre Medresesi Elsanatları Çarşısı gezilerinin ardından otelimizin bulunduğu Daday’a hareket ediyoruz. Yarım saatlik bir yolcuğun ardından otelimize ulaşıyoruz (akşam yemeği otelimizde).

Sabah Kahvaltısı: Yol güzergâhında serbest olarak alınacaktır.(EKSTRA)

Öğle Yemeği: Safranbolu’da serbest olarak alınacaktır.(EKSTRA)

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.

Konaklama: İksir Town / Daday / KASTAMONU

 2. GÜN: SİNOP - SİNOP CEZAEVİ - KOTRA SATIŞ ATÖLYELERİ – SAMSUN – İLKADIM – BANDIRMA VAPURU

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından Büyük İskender’e “Gölge etme başka ihsan istemem” diyen Diyojen’in doğduğu yer olan Sinop’a ulaşıyoruz.Diyojen heykelinin olduğu yerde fotoğraf molası vererek Sinop Kalesi, Tarihi Cezaevi, gördükten sonra öğle yemeğimizi Sinop’ta alıyoruz. Yemek sonrası Samsun’a ulaşıyoruz. , Samsun’da ilk durağımız olan, Atatürk’ü Samsun’a götüren Bandırma Vapuru olacak. Atatürk’ün Samsun’da silah arkadaşları ile toplantı yaptığı odayı ve Balmumu Heykellerini görüp o günü yaşıyoruz. Samsun Arkeoloji Müzesi’nde bölgeden çıkan mozaikleri inceleme fırsatı buluyoruz. Ardından Samsun'da otelimize yerleşiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.

Öğle Yemeği: Sinop Saray Restoran veya Teyzenin Yeri– Tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.(EKSTRA)

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.

Konaklama: Amisos Hotel / Samsun

 3 GÜN: ORDU - BOZTEPE – GİRESUN – TRABZON – AYASOFYA CAMİİ – ATATÜRK KÖŞKÜ

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından, bu güzel şehre veda ediyoruz. Karadeniz’in en güzel sahil şeridine sahip ilçesi Ünye’den de geçerek Ordu’ya doğru yola çıkıyoruz. 475 metre yükseklikte bulunan ve Karadeniz’in en güzel panoramasına sahip Boztepe’ye çıkıyoruz. Çaylarımızı içip, Boztepe’ye çıkmalı, Şu Ordu’ya Bakmalı türküsünü söylerken bir taraftan da Ordu’nun Derelerini izliyoruz. Ordu’ya veda ederek Giresun’u panaromik görerek otobüsümüz ile Karadeniz’in incisi haline gelen Trabzon’a doğru yol alıyoruz. Ayasofya Camisi ve Atatürk Köşkünün gezilmesinin ardından şehir merkezindeki Gümüş hasırcılar, Telkâri işlemelerinin tanıtımının yapılıp satıldığı Büyük Çarşıda serbest alış – veriş molası vererek öğle yemeğimizi Trabzon’da serbest olarak alıyoruz. Ardından Trabzon’da ki otelimize yerleşiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.

Öğle Yemeği: Trabzon’da serbest olarak lınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.

Konaklama: Aksular Hotel TRABZON

 4. GÜN: UZUNGÖL - RİZE-AYDER YAYLASI –ÇAMLIHEMŞİN – FIRTINA VADİSİ – ZİLKALE – ÇAT VADİSİ

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Solaklı Irmağı’nın kaynağındaki deniz seviyesinden 1090 metre yükseklikteki Uzungöl Yaylasına varıyoruz gezmeye başlıyoruz. Ardından Rize’ye doğru hareket ediyoruz. Yolumuz üzerindeki Çayın dalından kopartılıp soframıza kadar geliş aşamalarını görmek için çay fabrikasını gezip alış verişimizi yaparak yolumuza devam ediyoruz. Rize merkezde vereceğimiz serbest zamanın ve öğle yemeği molasının ardından Ayder yaylası’na doğru yola çıkıyoruz.Ülkemizin en çok yağış alan ve dizilerede konu olan Fırtına Vadisi’nin ortasından akan Fırtına deresi boyunca ilerleyerek Çamlıhemşin’e ulaşıyoruz. Bizleri bekleyen minibüslerimize binip Çat Vadisi boyunca yolumuza devam ediyor ve Şenyuva Taş Köprüde fotoğraf molası veriyoruz. Fotoğraf molamızın ardından Zilkale’ye ulaşıyoruz. 100 Mt’lik bir uçurumun tam tepesinde kurulmuş ve eski dönemlerde ticaretin güvenliği açısından çok önemli bir konumda bulunan bu Kartal Yuvası’nı andıran kaleyi geziyoruz. Tekrar Çamlıhemşin’de bıraktığımız otobüsümüze dönüp oksijeni ve kaplıcasıyla ünlü olan Ayder Yaylası’na çıkıyoruz. 1250 mt. Yükseklikteki bölgenin en meşhur yaylasına çıkarken, Hala Deresi boyunca ara ara göreceğimiz Taş Köprü’lerden birinde vereceğimiz fotoğraf molası sonrası Ayder’e ulaşıyoruz. Ayder’de vereceğimiz serbest zamanın ardından bu güzel yaylaya veda ederek Hopa’ya doğru yola çıkıyoruz. Konaklama Hopa’daki otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.

Öğle Yemeği: Tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. (EKSTRA)

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.

Konaklama Paluri Hotel/ Hopa / ARTVİN

 5. GÜN: BATUM - BOTANİK BAHÇESİ-MEDEA HEYKELİ-MERYEM ANA KATEDRALİ-RESİM VE HEYKEL MÜZESİ

Yoğunluktan dolayı sabah erken saatlerde otelde aldığımız kahvaltımızın ardından Batum’a geçip gezmeye başlıyoruz. Gürcistan/ Acara bölgesine geçiyoruz. Hz.İsa`nın oniki havarisinden biri olan St.Mathias`ın mezarının da bulunduğu Roma döneminden kalan ve en son Osmanlılar döneminde kullanılan Gonio- Apsaros Kalesi’ni geziyoruz. Batum şehir merkezine doğru devam ederken Bayburt’tan doğup Batum sınırlarına kadar kendine keskin çizgiler oluşturan Çoruh Nehri'ni ve üzerindeki eski Gonio Köprüsü'nü göreceğiz. Bir sonraki durağımız, şehir merkezinden 9 km uzaklıkta bulunan, Dünya'nın el ile hazırlanmış ikinci büyük bahçesi olan tropik bitkileri ile ünlü Batum Botanik Bahçesi olacak. Birbirinden farklı bitki örtüsünün yer aldığı bu büyük bahçe gezintisinin ardından tekrar şehir merkezine dönerek yöresel yemekleri tadabilmek için yemek molası vereceğiz. Ardından; Tarihi Meryem Ana Katedral Kilisesi'ni, Tarihi Orta Camii, Batum Resim ve Güzel Sanatlar Müzesi, Tiyatro Binasını, Medea Heykeli'ni, Batum Limanı’nı ve yeni oluşturulan yüzüyle Avrupa meydanını göreceğiz. Batum Bulvarı'nda gezinti yaptıktan sonra alışveriş için serbest zaman vereceğiz. Ardından Sarp Sınır Kapısı'ndan çıkış işlemlerini yapıp Hopa’daki otelimize yerleşiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.

Öğle Yemeği: Tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. (EKSTRA)

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.

Konaklama: Paluri Hotel/ Hopa / ARTVİN

 6. GÜN: ARTVİN – TORTUM ŞELALESİ – ERZURUM - ERZİNCAN

Otelimizde alınan açık büfe sabah kahvaltısının ardından Artvin’e doğru hareket ederek Artvin girişinde minibüslere binerek Artvin merkezde ki panaromik şehir turununun ardından Tortum şelalesine doğru yol alıyoruz. Tortum şelalesinde vereceğimiz fotoğraf molası sonrası Doğu’nun en yüksek ili Erzurum’u gezmeye başlıyoruz. İlk durağımız Türkiye’nin en büyük medresesi olan ve ilginç öyküsüyle hafızalara kazınan Çifte Minareli Medrese olacak. Ardından Ulucamii, Yakutiye Mederesesi (Türk ve İslam Eserleri Medresesi) gezilerimizi tamamlayıp, Erzurum’un meşhur oltu taşı ürünlerinin sergilendiği Taşhan’a gidiyoruz. Büyüleyici taşlar arasındaki gezintimizin ardından Erzurum’a veda ederek Erzican’a hareket ediyoruz. Konaklama Erzinca’da ki otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.

Öğle Yemeği: Erzincan’da serbest olarak alınacaktır. (EKSTRA)

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.

Konaklama Meva Hotel/Erzincan

 7. GÜN: SİVAS - TOKAT – AMASYA

Sabah otelde aldığımız kahvaltının ardından Erzincan bakırcılar çarşısında vereceğimiz serbest zamanın ardından Erzincan’a veda ederek Sivas’a hareket ediyoruz. Sivas’taki ilk gezi noktamız Gök Medrese olacak. Eğri minaresiyle görenleri hayrete düşüren ve hala bu minarenin kullanıldığı Ulu Camii ise diğer gezi noktamız. Sonrasında gerçekleştireceğimiz Bürücüye Medresesi, Çifte Minare, Osmanlı dönemindeki sosyal yaşamın inceliklerini günümüze kadar aktaran Kale camindeki sadaka ve kayıp taşları gezilerimizi takiben Sivas Kongresi’nin gerçekleştirildiği ve içinde gezerken Kurtuluş Dönemini yaşadığımız Kongre Binası’na gidiyoruz. Ardından bu Cumhuriyet şehrine veda ederek Tokat’a hareket ediyoruz. Tokat’ta sırasıyla, Tokat Müzesi (Gökmedrese), Taşhan, Saat Kulesi ve Mevlevihane başlıca gezi noktalarımız olacak. Anadolu’da yazmacılığın merkezi konumunda olan Tokat’tan, Tokat Yazması almadan gitmek olmaz diyoruz ve yazmacılar çarşısında kısa bir alışveriş molası veriyoruz. Tokat gezimizi tamamladıktan sonra Amasya’ya doğru hareket ediyoruz. Konaklama Amasya’daki otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.

Öğle Yemeği: Amasya’da serbest olarak alınacaktır.(EKSTRA)

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup,tur ücretine dahildir.

Konaklama: Apple Palace Hotel/Amasya

 8. GÜN: AMASYA – HAZERANLAR KONAĞI – FERHAT İLE ŞİRİN MAĞARASI – KRAL MEZARLIKLARI

Sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Amasya gezimize başlıyoruz. Anadolu kültürünün kronolojik tarih sıralamasını görebileceğimiz ender kentlerden biri olan Amasya’da, Hazeranlar Konağı, Amasya Kalesi, Kral Mezarları, Yeşilırmak, Ferhat-Şirin efsanesine ait su kanalları, II. Beyazid Külliyesi, Saat Kulesi, Gök Medrese, Mumyalar Müzesi, Arkeoloji ve Etnografya Müzesi ve Burma Minareli Camii göreceğimiz başlıca yapıtlar olacak. Yemek sonrasında gerçekleştireceğimiz Amasya panoramik şehir turu gezimizin ardından Amasya gezimizi tamamlayarak dönüş yolumuza geçiyoruz. Merzifon, Osmancık, Gerede, Bolu, İznik istikametini takip ederek Bandırma ve Balıkesir’e ulaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.

Öğle Yemeği: Amasya’da serbest olarak alınacaktır.(EKSTRA)

Akşam Yemeği: Yolda serbest olarak alınacaktır.

Konaklama: DİKKAT BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR.

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Otellerde 7 Gece Y.P Konaklama
 • Mercedes veya Safir Otobüsler İle Ulaşım
 • Çevre Gezileri
 • Otobüs içi İkramları
 • Açık Büfe 7 Sabah Kahvaltısı
 • Açık Büfe 7 Akşam Yemeği
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

 Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tüm Öğle Yemekleri
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Tüm Özel Harcamalar
 • Minibüs ücretleri
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı
 • Müze ve Ören yeri girişleri
 • Batum çıkışında ödenecek yurt dışı çıkış harcı ücreti

 

www.piturizm.com © 1986
Tüm hakları saklıdır.

pitur logo
Mahkeme Mah. Saİp hoca bulvarı no 57/a - Burhanİye
+90 0266 422 11 44  -  +90 0533 770 59 32
Designed & Developed with By AD Tasarım

whatsapp