trenel

  Güzergah : Ayvalık Liman

 Konaklama Süresi : 1 Gece

 Tur Süresi : 2 Gün

  Hareket Tarihi : Her  Çarşamba-Cumartesi

 Hareket Noktaları : Edremit-Akçay-Burhaniye

 Ulaşım Şekli : Feribot

 Rehber : Var

Kişi Başı : 110 €

 7-12 Yaş : 50 €

Подробнее на сайте: http://codingway.ru
http://pythonlearn.ru http://hightechcomp.ru https://python-scripts.comhttp://pro-java.ruhttp://hardcomputer.ruhttp://python-3.ruhttps://themes-wp.orghttp://run-pc.ruhttp://build-biz.ruhttp://computermonster.ru http://gromder.nethttp://live-code.ru http://collect-computer.ru
http://collect-pc.ru

TUR PROGRAMI

AKÇAY - EDREMİT - BURHANİYE ÇIKIŞLI MİDİLLİ ADASI TURU

Her Cumartesi Çıkışlı 1 Gece 2 Gün

 

 1.GÜN:

Sabah saat 08:30 da Ayvalık Limanı önünde buluşma ve sabah 09:00’da Ayvalık’tan hareket. 1.5 saatlik yolculuktan sonra 10:30 Midilli’ye varış. Pasaport kontrollerimizden sonra turumuza devam ediyoruz..

Merkezdeki gezimize Osmanlı döneminde inşaa edilen Yeni Camii adeta yıllara meydan okuyan mimarisiyle bizleri karşılıyor, hamamı ve renkli çarşısını rehber eşliğinde gezip adanın en büyük ve muhteşem kilisesi Agios Therapulosu ziyaret etmeye koyuluyoruz. Midilli’nin görkemli bir yapıtı olan bu kilise, şehrin en büyük kilisesidir. 1860 yılında, haç şeklinde Bizans tarzında inşa edilmiştir. Çarşının sokaklarında dolaşın, şehrin kalbinin burada attığını fark edeceksiniz, vereceğimiz serbest zamandan sonra Öğlen yemeği için Panagıouda veya Mistegna da hareket burada Adanın en güzel deniz mahsüllerin ( Izgara veya Tava Kalamar, Istakoz, Çipura, Levrek ve diğer deniz mahsullerin tadına varabilirsiniz.

Öğlen yemeğimizden sonra Osmanlı Dönemi ve sonrasının en lüks oteli Sarlıca Palas’ta fotoğraf molası ve manastırı, seramikleri ve yoğurdu ile ünlü Mandamados’a hareket ediyoruz köyde sadece Ortodoks alemi için değil, tüm inananlar için mucizeler yaratmış çok özel bir yer olan Taksiarhis Manastırını ( Başmelek Kilisesi) ziyaret ediyoruz dua, dilek ve adaklarımızı sunarak ve daha iyi yarınlar dileyerek ayrılmadan önce manastır avlusundaki kafeteryada ballı yoğurt ve lokma molası ve sonrasında Mandamados'tan ayrılarak Molyvos’a kalacağımız otele doğru hareket ediyoruz.

Otel yerleşimden sonra belirlenen saatte kadar serbest zaman saat 21:00 resepsiyonda buluşarak Bouzıkı eşliğinde Akşam yemeği için Molyvos merkezine iniyoruz, gecenin geç saatlerine kadar devam eden eğlencemiz saat 24:30 bitiyor sonra otele dönüş.

 2. GÜN:

Otelden Sabah Kahvaltısından sonra Saat 09:00 da hareket ve ilk durağımız Mimarisi, Tarihi ve romantizmi ile dünyada ün salmış, Osmanlı Cami ve çeşmeleri ve Molyvos kalesine çıkıyoruz. Buradan kaleden dar Arnavut kaldırımlı sokakların ve cumbalı evlerin arasından sahile doğru yürüyerek çarşı içerisinden alışveriş yaparak iniyoruz.

Hemen Molyvos’tan sonra 114 basamaklı tek kaya parçası üzerine inşa edilmiş Panagıa Glykofılousa (Tatlı bakan Meryem Ana) Petra’ya doğru hareket ediyoruz Petra’dan hemen sonra Kalloni körfezi üzerinden Agıassos’a doğru hareket ediyoruz Adanın en geleneksel köylerinden Agiasos dağ köyünde, köye özgün tahta oyma mobilya, seramik ve dantel işleri sergileyen şirin çarşısını geçerek ünlü adak yeri Meryem Ana Kilisesi’ni Çarşı meydanında kahve molası ve ardından Midilli merkez’e doğru hareket.

Burada alacağımız öğlen yemeğinden sonra Limana doğru ilerliyoruz ve 17:00 de Pasaport kontrollerinden geçtikten sonra Free Shop’ta alışveriş ve 18:00 gemisi ile Midilli’den ayrılıyoruz.

  Fiyata dahil Olan Hizmetler

  • Gidiş & Dönüş Feribot Bileti
  • 1 Gece Otelde Konaklama +Sabah Kahvaltısı (Açık Büfe)
  • Yunan Sirtaki Gecesi ( İçecekler Extra) Yarım Pansiyon
  • Programda Yer Alan Turlar
  • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

 Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Pasaport Ve Vize Ücreti
  • Öğle Yemekleri
  • Tüm Yemeklerdeki İçecekler
  • Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası (15 euro)
  • Yurt Dışı Çıkış Harcı

NOT: Rehberimiz uygun gördüğünde programda değişiklik yapılabilir. Pasaportunda K.K.T.C Giriş-Çıkış damgası olan Türk Pasaportları Midilli Adasına giriş yapamamaktadır, sorumluluk yolcuya aittir.

 

www.piturizm.com © 1986
Tüm hakları saklıdır.

pitur logo
Mahkeme Mah. Saİp hoca bulvarı no 57/a - Burhanİye
+90 0266 422 11 44  -  +90 0533 770 59 32
Designed & Developed with By AD Tasarım

whatsapp