trenel

  Güzergah : Ayvalık - Midilli

 Konaklama Süresi : 2 Gece

 Tur Süresi : 3 Gün

  Hareket Tarihi: Her Cuma

 Hareket Noktaları : Akçay-Edremit-Burhaniye

 Ulaşım Şekli : Feribot

 Rehber : Var

Kişi Başı : 149 €

6-12 Yaş : 75 €

TUR PROGRAMI

AKÇAY - EDREMİT - BURHANİYE ÇIKIŞLI
2 GECE 3 GÜN
MİDİLLİ ADASI TURU

Her Cuma Çıkışlı 2 Gece 3 Gün

 

Sabah saat 08:30 da Ayvalık Limanınında buluşma. Pasaport kontrollerinden sonra sabah 09:00’da Ayvalık’tan hareket eden gemimize biniyoruz ve 1.5 saatlik Ayvalık deniz fenerleri arasında keyifli yolculuktan sonra 10:30 Midilli’ye varıyoruz.

Pasaport kontrollerimizden sonra bizi dışarda bekleyen aracımıza bavullarımızı otobüse yerleştirip, rehber eşliğinde şehir içi turuna başlıyoruz merkezdeki gezimize Osmanlı döneminde inşa edilen Yeni Camii ,Hamamı , HagiaAthanasious Metropolitlik Kilisesi ve renkli Ermou çarşısını rehber eşliğinde gezip adanın en büyük ve muhteşem kilisesi AgiosTherapulosu ziyaret ediyoruz.

Midilli’nin görkemli bir yapıtı olan bu kilise, şehrin en büyük kilisesidir. Çarşının sokaklarında dolaşın, şehrin kalbinin burada attığını fark edeceksiniz, Midilli Kalesi Kuzey tarafında bulunan Restorant ‘larında alacağımız öğlen yemeğinden sonra Öğle yemeği molamızın ardında Ada'nın güneyinde bulunan sonsuz zeytin ağaçlarının yer aldığı Barbaros'un memleketi Gera Körfezi'nden geçip Agiasos'a geliyoruz. Adanın en geleneksel köylerinden biri olan Agiasos Dağ Köyü'nün kendine özgün tahta oyma mobilya, seramik ve dantel işlerinin sergilendiği şirin çarşısını geçerek ünlü adak yeri olan Meryem Ana Kilisesi'ni ziyaret ediyoruz.

Çarşı meydanında bir kahve molası için serbest zaman veriyoruz. Daha sonra Molyvos ‘taki Otelimize doğru yol alıyoruz.. Otel yerleşimden sonra belirtilen saatte resepsiyonda buluşarak Akşam yemeği için Molyvos merkezdeki Restaurant ‘ta birbirinden güzel tat ve lezzetli yemeklerimizi yiyerek eğleniyoruz.Daha sonra Otelimize geçiyoruz dileyenler eğlenceye civardaki Bar ve Diskolarda devam edebilirler.

 2. GÜN: MOLYVOS- SİGRİ – FOSİL ORMAN – TAŞLAMIŞ AĞAÇLAR- ERESSOS

Sabah Kahvaltısından sonra Sigri ye doğru yola çıkıyoruz Sigri'deki Lesvos Fosil Parkı Doğal Tarih Müzesini ziyaret ederek o döneme ait kalıntıları görüyoruz. Park 286 dönümlük koskoca bir dağ yamacını kaplar. Mekanik araçlarla şekillendirilmemiş olan patikalarda yürüyerek, küçük gruplar halinde bulunan İlk Çam ağaçlarını, 22 metrelik en büyük yatan gövdeyi, atalardan kalma Sekoya tipinde olan ayakta kalan gövdeleri, ayrıca 7,02 metre boyu ve 8,58 metre çapı olan Avrupa'daki en büyük gövdeyi görebilirsiniz.

Fosil orman kuzey Ege alanındaki yanardağ faaliyetinden dolayı 20 milyon yıl önce oluşmuştur. Fosilleşmiş gövdelerin bir kısmı, özellikle Nisiopi adacığı yakınında, Sigri'nin karşısında, deniz altında bulunmaktadır daha sonra grup halinde yapay deprem üretme denemesi yapıp verilen brifing i izlendikten sonra Eressos a hareket M.Ö 7. Yy İlk kadın şairlerinden Sapfonun doğduğu ve yaşadığı kızlar okulunun kurduğu Eressos sahilinde öğlen yemeği ve serbest zaman.

Otelimize dönüş ve Yunan gecesi için belirtilen saate Lobide buluşarak Tavernamıza doğru rehber eşliğinde Molyvos ’un taş döşeme sokaklarında yürüyoruz ve gecenin geç saatlerine kadar eğleniyoruz..

3.GÜN: PETRA- MOLYVOS- SKALLA SKAMNİA- MANDAMADOS- MİDİLLİ – AYVALIK

Kahvaltısından sonra Otelimizden ayrılıyoruz ve Petra’ya hareket burada bulunan 114 basamaklı tek kaya parçası üzerine inşa edilmiş Panagıa Glykofılousa ( Tatlı bakan Meryem Ana ) kilisesini ziyaret ediyoruz dileyenler çarşı meydanında bulunan kafeteryalarda Dondurma veya Kahve molası verebilir.

Petra’dan hemen sonra Molyvos Kalesi’ne hareket Mimarisi, Tarihi ve romantizmi ile dünyada ün salmış, Osmanlı Cami ve çeşmeleri ve Molyvos kalesinin olduğu yerde zirveye çıkıyoruz buradan kaleden dar Arnavut kaldırımlı sokakların ve cumbalı evlerin arasından sahile doğru yürüyerek çarşı içerisinden alışveriş yaparak iniyoruz ve sonra küçük balıkçı kasabası ve zamanında kaçakçıların uğrak yeri olan Skala Skaminia doğru hareket ediyoruz.

Burada alacağımız öğlen yemeğinden sonra manastırı, seramikleri ve yoğurdu ile ünlü Mandamados’a hareket ediyoruz köyde sadece Ortodoks alemi için değil, tüm inananlar için mucizeler yaratmış çok özel bir yer olan Taksiarhis Manastırını ( Başmelek Kilisesi) ziyaret ediyoruz dua, dilek ve adaklarımızı sunarak ve daha iyi yarınlar dileyerek ayrılmadan önce manastır avlusundaki kafeteryada ballı yoğurt ve lokma molası ve sonrasında Mandamados'tan ayrılarak Midilli merkeze Limana doğru geliyoruz ve pasaport kontrollerinden sonra Freeshop’ta alışveriş imkanı ve gemimize geçiyoruz 18:00 de hareket ve Ayvalık’a vardık tan sonra Midilli deki gezimiz burada bitiriyoruz. Bi sonraki gezide görüşmek dileğiyle..

  Fiyata dahil Olan Hizmetler

 • Gidiş & Dönüş Feribot Bileti
 • 2 Gece Otelde Konaklama +Sabah Kahvaltısı (Açık Büfe)
 • Yunan Sirtaki Gecesi ( İçecekler Extra) Yarım Pansiyon
 • Programda Yer Alan Turlar
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

 Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Pasaport Ve Vize Ücreti
 • Öğle Yemekleri
 • Tüm Yemeklerdeki İçecekler
 • Sigri Müze Giriş Ücretleri
 • Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası (15 euro)
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı

NOT: Rehberimiz uygun gördüğünde programda değişiklik yapılabilir. Pasaportunda K.K.T.C Giriş-Çıkış damgası olan Türk Pasaportları Midilli Adasına giriş yapamamaktadır, sorumluluk yolcuya aittir.


İlginizi Çekebilecek Diğer Turlarımız

Midilli Turu 1 Gece 2 Gün

www.piturizm.com © 1986
Tüm hakları saklıdır.

pitur logo
Mahkeme Mah. Saİp hoca bulvarı no 57/a - Burhanİye
+90 0266 422 11 44  -  +90 0533 770 59 32
Designed & Developed with By AD Tasarım

whatsapp