trenel

  Güzergah : Burhaniye - Çeşme Liman - Sakız Adası

 Konaklama Süresi : 1 Gece

 Tur Süresi : 2 Gün

  Hareket Tarihi: 09 Eylül

 Hareket Noktaları : Burhaniye

 Ulaşım Şekli : Lüks Araçlar ve Feribot

 Rehber : Var

Kişi Başı : 150 €

 7-12 Yaş :

TUR PROGRAMI

BURHANİYE ÇIKIŞLI 1 GECE 2 GÜN SAKIZ ADASI TURU

 

Sabah 05:00 Ayvalık’tan haraket ve saat:08:30’da Çeşme’ye varıyoruz Ulusoy Limanı’nda Check-In işlemleri ve pasaport kontrolünden sonra Free-Shop’da alışveriş için serbest zaman. Saat:09:30’da gemimiz ile Sakız Adası’na doğru yolculuğumuz başlıyor. 50 dk süren yolculuğumuzdan sonra Sakız Adası’na varış ve tekrar pasaport kontrolünden geçtikten sonra, Eşyalarımızı Sakız Adası merkezinde bulunan Atlas-Tur ofisine bırakıyor ve şehri gezmeye başlıyoruz .

Şehir gezimizde ilk durağımız Korai Kütüphanesi oluyor. Daha sonra Sakız Adası çarşısı ‘’Aplotaria’’ yı geziyor size buradaki dükkanları tanıtıyoruz. Osmanlı’dan kalma ‘’Mecidiye Camii’ – ‘’Platia Vunaki’’ – ‘’Osmanlı Mezarlığı’’ ve ‘’Medreseyi’’ sizlere tanıtıyor ve Osmanlı’nın Sakız Adası’ndaki yaşantısı hakkında bilgilerimizi sizlerle paylaşıyoruz. Turumuzun sonunda ise sizleri geleneksel sakız reçellerinin satıldığı ve bu ürünleri tadıp deneyebileceğiniz bir işletmeye gidiyor ve burada sizlere serbest zaman veriyoruz . Daha sonra Konaklama yapacağımız Otelimize hareket ve Gece eğlencesi için otelimizin Resturanttında buluşma..

 2. GÜN:

Yapacağımız ‘’Güney Ada Turu’’için sabah kahvaltısından sonra valizlerimiz ile birlikde lobide buluşuyor ve turumuza başlıyoruz .Turumuzda ilk durağımız ;

1 ) Armolia Köyü : Merkeze yaklaşık 18 km uzakda olan bu köyümüzün seramikleri meşhurdur .Köyümüze doğru ilerlerken sizlere ada hakkında ve sakız ağacı hakkında bir çok bilgiyi paylaşıcağız. Sakız üretimini ise Armolia Köy’ünde sizlere ağaçların yanında gösterek anlataçağız. Burda bulunan seramik atölyelerinden alışverişlerinizi tamamladıkdan sonra buradan ayrılacağız

2 ) Pirgi Köyü : Merkeze yaklaşık 25 km uzaklıkda olan bu köyümüz bir ortaçağ köyü olup evlerin dış cephelerine yapılan süslemeleri ile meşhur olmuştur. Hala bu süsleme sanatı ile evler süslenmektedir. Burda bu süslemenin nasıl yapıldığını, dış kapıların üzerine neden anahtarlar bırakıldığını, neden yaşlı kadınların sihay elbise giydiğini v.b bilgileri sizlerle paylaşacak hatta Amerikayı keşfeden Kristof Kolombos’unda bu köyde yaşadığı rivayet edilen evini sizlere göstereceğiz. Pirgi’nin dar sokaklarında gezimizi bitirdikden sonra buradan ayrılacağız .

3 ) Mesta Köyü : Merkeze yaklaşık 35 km uzaklıkda olan bu köyümüz 13. yüzyıldan kalma bir ortaçağ köyü olmanın yanında tamamen savunma amaçlı yapılmış. Beşgen şeklinde olan köy günümüze kadar ayakta kalmıştır.Mesta’nın dehlis tarzında dar sokaklarında yürüyor ve meydana doğru ilerliyoruz. Köy meydanında bulunan Aziz Taksiarhis klisesini burada ziyaret ediyoruz. Mucizevi olduğuna inanılan bu klisede isteyen konuklarımız bir mum yakarak dilekde bulunabiliyorlar. Daha sonra köy meydanında kısa bir kahve molası verip dinleniyoruz.

4) Öğle Yemeği : Mesta’dan ayrılıp öğle yemeğimizi Acentamızın seçmiş olduğu denize yakın bir kasabada alıyoruz. Acentamız yolcularına en iyi hizmeti verebilmek için, her turda başka bir bölge seçebilmektedir. Öğle yemeği tur ücretine dahil değildir . Öğle yemeğimizden sonra saat:17:30’da Sakız Adası gümrüğünde olmak üzere yola çıkıyoruz . Saat:18:00’de geldiğimiz gemimiz ile Sakız Adası’ndan ayrılıyoruz.

  Fiyata dahil Olan Hizmetler

  • Belirtilen Otel’de 1 gece oda kahvaltı konaklama
  • Tüm Transferler ve Gemi Biletleri
  • 1 € liman vergisi
  • Otelde Akşam Yemeği / Greek Night Canlı Yunanca Müzik eşliğinde (İçecekler Ekstra)
  • Güney Ada Turu ( Armolia – Pirgi – Mesta )
  • Türkçe Rehberlik Hizmetleri
  • Vızz Turizm Acenta Refakati

 Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • 15 TL Yurt dışı çıkış harcı
  • Öğle Yemekleri
  • Ekstre Harcamalar

NOT: Rehberimiz uygun gördüğünde programda değişiklik yapılabilir. Pasaportunda K.K.T.C Giriş-Çıkış damgası olan Türk Pasaportları Sakız Adasına giriş yapamamaktadır, sorumluluk yolcuya aittir.


İlginizi Çekebilecek Diğer Turlarımız

Midilli Turu 1 Gece 2 Gün | Midilli Turu 2 Gece 3 Gün

www.piturizm.com © 1986
Tüm hakları saklıdır.

pitur logo
Mahkeme Mah. Saİp hoca bulvarı no 57/a - Burhanİye
+90 0266 422 11 44  -  +90 0533 770 59 32
Designed & Developed with By AD Tasarım

whatsapp