trenel

Yurtdışına Çıkarken Dikkat Etmeniz Gereken Hususlar

 1. Yolculuğa başlamadan önce pasaportunuzu, vize ile ilgili belgelerinizi, biniş kartlarınızı, bagaj fişlerinizi dikkatlice kontrol ediniz.
 2. Yurtdışı çıkış harcı ödediniz mi? Ödediyseniz makbuzu yanınızda mı? Ya da harç pulu olarak satın aldıysanız polis kontrolünde hazır bulundurunuz.
 3. Grup olarak katılıyorsanız check-in yapmak için pasaport ibraz ederek check-in işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Seyahat kitinizde seyahatinize ait saat ve uçuş detaylarını bulabilirsiniz.
 4. Yurtdışına çıkarken cep telefonu operatörünüzün yurtdışı çıkış ayarlarını yaptırdığınızdan emin olun. Aksi halde cep telefonunuzu yurtdışında kullanamazsınız.
 5. Havalimanına belirtilen saatlerden erken geldiyseniz eğer bagaj ve check-in işlemlerini tamamlayabilirsiniz.
 6. Bagaj fişlerinize İsim Soyisim ve Türkiye alan kodu (+90) ile birlikte cep telefonu bilgisini yazmayı ihmal etmeyiniz.
 7. Seyahat Sigortası kapsamındaki harcamalarınızın fatura ve makbuzlarını lütfen saklayınız.
 8. Tur rehberinizin iletişim bilgileri ile konaklama yapılacak otellerin iletişim bilgilerini yanınızdan ayırmayınız.
 9. Seyahatiniz boyunca pasaportunuzu, vize ile ilgili belgelerinizi yanınızdan ayırmayınız.
 10. Havaalanlarına çok iyi şekilde yön bulma işaretleri yerleştirilmiş olup, pasaport kontrol, gümrük ve bagaj alış yerlerini bulmanız çok kolay olacaktır. Herhangi bir probleminizde havaalanı personelinden çekinmeden yardım isteyebilirsiniz. Bagajınızın kaybolması halinde paniğe kapılmadan gerekli yerlere başvuruda bulunabilirsiniz. Sizden kaybolan bagajınızın tarifi yurtdışında istenebilir.
 11. Yurtdışında pasaportunuzu kaybettiyseniz ilgili konsolosluğa başvurarak geçici seyahat evraklarınızı düzenletebilirsiniz. Pasaportunuzun ve vizenizin fotokopisini yanınızda ayrıca bulunmasını tavsiye ediyoruz.
 12. Uçaktan inişte ilk geçmeniz gereken yer pasaport kontrolü olup, ancak bu kontrolden sonra o ülkeye giriş izni almış olursunuz. Pasaport kontrolü sırasında, vize için gerekli olan belgelerinizin birer örneğini, kolay ulaşabileceğiniz bir yerde bulundurmanız ve istenmesi halinde görevli memurlara göstermeniz gerekir.

 

Buradaki bilgiler değişikliğe uğrayabilmektedir. Güncel bilgiler için havalimanı görevlilerinden ve tur rehberinden de bilgi alabilirsiniz

 

www.piturizm.com © 1986
Tüm hakları saklıdır.

pitur logo
Mahkeme Mah. Saİp hoca bulvarı no 57/a - Burhanİye
+90 0266 422 11 44  -  +90 0533 770 59 32
Designed & Developed with By AD Tasarım

whatsapp